top of page
B8072738-Edit_edited_edited.jpg
Robert Ach-Hübner - lektor meditace a mindfulness Brno

Jmenuji se

Robert. Jsem citlivka a bojovník. Jako většina z nás jsem proto bojoval především sám se sebou. Neustálé přemýšlení, špatné soustředění u práce nebo studia a občas dny, kdy mi nic nedávalo smysl.

 

Tušil jsem, že by mi mohla pomoci meditace a mindfulness a roky jsem to zkoušel, ale prakticky bez výsledku.

Pak přišlo jedno špatný období. Řekl jsem si, že jestli je někdy čas se do toho pustit naplno, je to teď. Začal jsem se meditaci věnovat intenzivně, procházet kurzy, retreaty (a později výcvikem) v ČR i zahraničí (seznam zde) a také sám zkoumat co mi funguje a co ne a přicházet na vlastní 'upgrady' standardních metod. Uvědomil jsem si věci, které se málo zmiňují, přestože jsou zásadní k tomu, aby meditace měla efekt.  

 

A začalo to fungovat. Začalo se mi dařit předcházet přílišnému stresu a depresivním stavům. Míra soustředěnosti při práci se posunula úplně jinam. A časem jsem si všiml, že míň soudím sebe i okolí a cítím více pochopení a spokojenosti. 

 

Můj život není dokonalý, ale cítím se v něm o moc líp od doby, co se věnuju meditaci.

A protože věřím (a teď už i vím), že když to šlo v mém životě, může to jít i v jiných, vytvořil jsem po delší době vlastní praxe a vzdělávání tento projekt. Začal občasnými meditačními sessions pro kolegy v původní práci a postupem času došel třeba až ke vzdělávacím pobytům pro lidí ze všech koutů Evropy

Zkušenosti & vzdělání

Mám zkušenosti s vedením workshopů i kurzů pro veřejnost i pracovní kolektivy. Pořádám také mezinárodní kurzy pro psychology a pracovníky s mládeží z různých zemí. 
 
Vím, co trápí lidi v pracovním prostředí a co jim může pomoci. Dřív jsem pracoval v projektovém řízení v oborech vzdělávání a udržitelného rozvoje. Vedl jsem tým 20 lidí, který v 9 zemích prosazoval změny směřující k ochraně klimatu a udržitelné spotřebě. Koordinoval jsem také vzdělávací program Pioneers into Practice, který podpořil velké firmy (například IKEA, Zásilkovna nebo T-mobile) v uplatnění environmentálně šetrných praktik ve své činnosti.

Kromě rozvoje mindfulness a meditace v samotě i na lektorském výcviku, kurzech a retreatech (seznam zde) chodím na workshopy a kurzy jiných metod, abych mohl nabídnout co nejkomplexnější pohled. Mindfulness tak doplňuji zejména o pohybové techniky, které pomáhají uvolnit nahromaděný stres a emoce z těla. Pokud tedy čekáte, že na mém kurzu budete celou dobu jen tiše sedět, překvapí vás :)

kurz mindfulness v přírodě
Hudba - o mně
Pro koho jsem dělal kurzy a workshopy
Untitled_Artwork (1).jpg
logo Masarykova univerzita
logo laboratorní školy Labyrinth
logo Erasmus+
logo Scio škola Horní Heršpice
logo DC67
logo Swiss steel group
logo Active Bulgarian Society
logo Pražský barcamp
kapela Radosti (photo by Martin Školoud)
Radosti

Meditace mi přináší klid a spokojenost. A krásně se tak doplňuje s tím, co mi přináší vášeň a emoce. Hudba. Mám kapelu Radosti. Chceme přinášet radost & inspiraci. Naše písničky jsou někdy o smutných věcech, ale vždy je v nich naděje a úsměv na konci. 

​Vystupujeme v sestavě 2 zpěvy, 2 kytary, bicí & violoncello. Hrajeme vlastní věci, které v případě zájmu můžeme doplnit covery.

​Máme za sebou koncert i rotace na celostátním rádiu, zařazení do jednoho z oficiálních playlistů Spotify, hraní na městských akcích (např. Brněnské Vánoce), food festivalech i svatbách. 

Máte zájem o naše vystoupení? Ozvěte se nám na jeden z kontaktů níže.

Radosti -  Měj Se Ráda (Official Music Video)

Radosti - Měj Se Ráda (Official Music Video)

bottom of page