top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraRobert Ach-Hübner

Jak probíhal kurz Klidná mysl, zdravé tělo

Aktualizováno: 6. 4. 2023

Chcete šetřit čas a starat se o svou mysl i tělo zároveň? Možná vás zaujme koncept kurzu Klidná mysl, zdravé tělo, který jsme vymysleli s kolegyní Míšou a který byl vybrán Nadačním fondem pro rozvoj plného vědomí. Díky jeho podpoře jsme mohli realizovat kurz pro pedagogy ze dvou brněnských škol. O čem to bylo a jak to dopadlo?

kurz meditace a yogy Brno

Naše tělo a mysl jsou spojené nádoby a pro spokojený život potřebujeme pečovat o obojí. A protože spousta z nás nemá času nazbyt, rozhodli jsme se s kolegyní Míšou z projektdosebe.cz spojit oboje v rámci kurzu yogy, meditace & mindfulness. Náš koncept se zalíbil Nadačnímu fondu pro rozvoj plného vědomí (plnevedomi.cz) a my jsme tak mohli uskutečnit 5-ti týdenní kurz pro dvě skupiny brněnských pedagogů.


Hatha yoga


Každou lekci jsme začali Hatha yogou - tradičním systémem jógových asán, vědomého dechu (pranajámy) a relaxace. Míša zaměřila lekce na skupinu pozic, které jsou ideální pro vlastní samostatnou praxi. A abychom skutečně viděli ve cvičení smysl a posílili motivaci, neopomenula ani vysvětlení účinku jednotlivých asán na naše tělo.


Meditace & mindfulness


Po krátké pauze s čajem jsme pokračovali meditací. Naučili jsme se hned několik technik, které přinášejí větší klid, napojení na své tělo a pochopení sebe a okolí. Po praxi jsme vždy sdíleli své prožitky a řešili otázky a výzvy, kterým účastníci čelili jak během meditace, tak během každodenního života, kdy na nás působí stresory, rušivé prvky či náročné situace.


Co říkali účastníci?


A zpětná vazba ukazuje, že to zafungovalo:


“Kurz bylo takové pohlazení po duši a po těle :-) Přinesl mi klid a pohodu. Protáhla jsem si tělo a vyčistila mysl. Do slova.”


“Zkoušela jsem meditaci s různými aplikacemi a nešlo mi to. Ale u vás na kurzu mi to fungovalo. Mega!”


“Inspirující a uvolňující. Dobrý návod jak se zbavit každodenního stresu a napětí.”


A co vy?


Jestli se vám to zamlouvá a chcete taky udělat něco pro sebe, mrkněte na aktuální nabídku kurzů meditace a mindfulness. Těšíme se na vás.91 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Kommentare


Chcete se dozvědět víc?

Nechte si doručovat tipy pro osobní rozvoj ve formě článků, vedených meditací a informací o nových podcastech či kurzech. Stačí se přihlásit k odběru newsletteru níže (chodí zhruba jednou měsíčně) či sledovat Instagram @ach_robert

Děkuji. Jsem rád, že zůstáváme v kontaktu.

bottom of page