Search
  • Robert Ach-Hübner

Jak probíhal kurz Klidná mysl, zdravé tělo

Updated: Nov 8

Chcete šetřit čas a starat se o svou mysl i tělo zároveň? Možná vás zaujme koncept kurzu Klidná mysl, zdravé tělo, který jsme vymysleli s kolegyní Míšou a který byl vybrán Nadačním fondem pro rozvoj plného vědomí. Díky jeho podpoře jsme mohli realizovat kurz pro pedagogy ze dvou brněnských škol. O čem to bylo a jak to dopadlo?


Naše tělo a mysl jsou spojené nádoby a pro spokojený život potřebujeme pečovat o obojí. A protože spousta z nás nemá času nazbyt, rozhodli jsme se s kolegyní Míšou z projektdosebe.cz spojit oboje v rámci kurzu yogy, meditace & mindfulness. Náš koncept se zalíbil Nadačnímu fondu pro rozvoj plného vědomí (plnevedomi.cz) a my jsme tak mohli uskutečnit 5-ti týdenní kurz pro dvě skupiny brněnských pedagogů.


Hatha yoga


Každou lekci jsme začali Hatha yogou - tradičním systémem jógových asán, vědomého dechu (pranajámy) a relaxace. Míša zaměřila lekce na skupinu pozic, které jsou ideální pro vlastní samostatnou praxi. A abychom skutečně viděli ve cvičení smysl a posílili motivaci, neopomenula ani vysvětlení účinku jednotlivých asán na naše tělo.


Meditace & mindfulness


Po krátké pauze s čajem jsme pokračovali meditací. Naučili jsme se hned několik technik, které přinášejí větší klid, napojení na své tělo a pochopení sebe a okolí. Po praxi jsme vždy sdíleli své prožitky a řešili otázky a výzvy, kterým účastníci čelili jak během meditace, tak během každodenního života, kdy na nás působí stresory, rušivé prvky či náročné situace.


Co říkali účastníci?


A zpětná vazba ukazuje, že to zafungovalo:


“Kurz bylo takové pohlazení po duši a po těle :-) Přinesl mi klid a pohodu. Protáhla jsem si tělo a vyčistila mysl. Do slova.”


“Zkoušela jsem meditaci s různými aplikacemi a nešlo mi to. Ale u vás na kurzu mi to fungovalo. Mega!”


“Inspirující a uvolňující. Dobrý návod jak se zbavit každodenního stresu a napětí.”


A co vy?


Tímto pilotním projektem to určitě nekončí. Naopak. Už teď víme, že minimálně jedna ze škol bude chtít kurz opakovat a to i na vlastní náklady, bez grantové podpory. A protože i nám se kombinace yogy & meditace osvědčila, budeme mít tuto variantu připravenou i pro další zájemce. Pokud to zaujalo i Vás (ať už jako jednotlivce či jako zástupce firmy, školy či jiné organizace), dejte nám vědět. Těšíme se na vás.47 views0 comments

Recent Posts

See All
Chcete se dozvědět víc?

Nechte si doručovat tipy pro osobní rozvoj ve formě článků, vedených meditací a informací o nových podcastech či kurzech. Stačí se přihlásit k odběru newsletteru níže (chodí zhruba jednou měsíčně) či sledovat Instagram @ach_robert

Děkuji. Jsem rád, že zůstáváme v kontaktu.